2011-12-19 Dovile

Kūčiukai – Lithuanian Christmas Eve biscuits

Namie vis dažniau skamba kalėdinės dainos, kvepia cinamoniniais ir imbieriniai kepiniais, pašto dėžutė vis pradžiugina maloniais atvirukais … Po truputį širdį aplanko malonus laukimas. Gražiausios metų šventės jau “ant nosies”. Pirmą kart jas sutiksim toli nuo artimųjų … Keista, bet tuo pačiu ir įdomu, nes kaip vienas žmogus pasakė, ” nuo šiol galim kurti savo švenčių tradicijas”.

Visada kūčiukus kepdavo mama. Vos prieš kelis metus, jos padedama, sulipdžiau savo pirmąją bandelę, o šiandien pati kepu bandeles ir … ir … kūčiukus. Džiaugiuos, kad iš karto radau puikų receptą (ačiū Egle), nebereikės eksperimentuoti, nes idealūs kūčiukai jau iškepti, guli dėžutėje ir laukia Kūčių vakaro.

Greičiausiai ne visi jo sulauks, nes mokyklos draugams jau prižadėjau atnešti tų mažų sausainiukų su aguonomis keistu pavadinimu – kūčiukai. Atrodo, kad jiem liežuvis nulūš tariant šitą žodį. :D O ir mano vyrukas vis taikosi nugvelbti vieną kitą kūčiuką. :)

Lithuanian Christmas Eve biscuits

450 g flour
180 – 200 ml warm water (not hot!)
2 tablespoons poppy seeds
6 tablespoons sugar
10 g fresh yeast
2 tablespoons oil
pinch of salt

In a large bowl cream fresh yeast with sugar. Add warm water and a half of sifted flour. Dust the batter surface with some flour and let to rise until doubled in size in a warm place.

Add salt, the rest of flour, oil, poppy seeds. Mix everything. Knead the dough until it stops stick to your hands. Place the dough in bowl, cover with a kitchen towel and leave in a warm place until it has doubled in size.

Roll the dough into 1 cm thick rolls and cut in small pieces.

Preheat the oven to 180°C.

Place kūčiukai on the baking sheets lined with baking paper and bake for 10 to 12 minutes until golden brown.

We usually serve kūčiukai soaked in special milk made from water, sugar and poppy seeds on Christmas Eve.

Kūčiukai
450 g miltų
180 – 200 ml šilto vandens (jokiu būdų ne karšto!)
2 valgomų šaukštų aguonų
6 valgomų šaukštų cukraus
10 g šviežių mielių
2 valgomų šaukštų aliejaus
žiupsnelio druskos

Ištrinkite mieles su cukrumi.

Į dubenį supilkite šiltą vandenį, suberkite pusę miltų, sudėkite su cukrumi ištrintas mieles. Viską išplakite šluotele. Paviršių pabarstykite miltais ir padėkite šiltoje vietoje, kad pakiltų.

Suberkite likusius miltus, druską, aguonas, supilkite aliejų. Išminkykite tešlą. Minkykite kol tešla nebelips prie rankų. Tešlą uždenkite rankšluostėliu ir padėkite šiltai, kad pakiltų kol padvigubės.

Iš pakilusios tešlos rankomis formuokite volelius (maždaug mažojo piršto storio). Supjaustykite mažais vienodo dydžio gabaliukais.

Paruoštus kūčiukus dėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą. Ir kepkite 180°C temperatūroje, kol gražiai pagels (apie 10 – 12 minučių).

Iškepsite apie tris skardas kūčiukų.

Skanių švenčių!


2011-12-19 Kūčiukai – Lithuanian Christmas Eve biscuits Dovile flour oil poppy seeds salt sugar water yeastPT10MPT1H20Mhttp://www.drfoodblog.com/wp-content/uploads/2011/12/Kuciukai1.jpg //////
 1. Eglė19/12/2011

  Prašom prašom! Aš vakar jau irgi prikepiau, tik pusę miltų kiekio keičiau viso grūdo miltais. Ir cukraus šį kartą numažinau. bet nieko, teks kept dar šįmet turbūt porą kartų :)

 2. Dovilytė19/12/2011

  Ačiū dar kartą. :)
  O man, žinok, cukraus pats tas kiekis. Nes kūčiukai tokie kaip pas mamą gavosi. Vos saldoki ir traškūs. :)

 3. Eglė19/12/2011

  Aš, matai, nusprendžiau paeksperimentuoti ir pamažinau… Visada beriu tiek, kiek parašyta – ~6 šaukštus, jei norim saldesnių – kokius 8, o dabar kiek numažinau, bet niekis, skaniai kramtosi vistiek ;)

 4. Purabi Naha22/12/2011

  These Christmas eve buiscuits look super-yummy! I love the way you presented them as well!

 5. Dovilytė23/12/2011

  Purabi Naha, I’m glad you liked it. :)

  Stefania, thank you!

 6. Kvartetas07/12/2012

  Pagaliau radau recepta be pieno…mat maniske pienui alergiska. Musu sie metai taip pat pirmieji be visos gimines, tad bandysiu gaminti Kuciukus pati. Galvoju ar galima cukru pakeisti pvz medumi arba klevu sirupu? Ir miltus ruosiuosi naudoti viso grudo.

 7. Dovile07/12/2012

  Sveiki!
  Čia pernai metų įrašas, šiemet jau planuojame šventes sutikti su visa šeima Lietuvoje.
  Dėl medaus negaliu patarti, nes nežinau, kaip jis sureaguos su mielėmis. Nė karto nebandžiau.
  Sėkmės kepant ir gražių švenčių! :)