2012-05-12 Dovile

Oatmeal Shortbread

Kaip aš norėčiau turėti tokią užrašų knygelę, kuri pati užrašytų mano mintis, svajones, planus. Pačios geriausios ir gudriausios idėjos mane aplanko vėlai vakare, prieš pat užmiegant. Tuomet tikrai nesinori lipti iš šiltos lovos ir ieškoti pieštuko. Vis kartoju mintyse: ‘Šitai būtina prisiminti!’, ‘Puiki idėja! Tik nepamiršk šito’.

Bet tik nuskamba žadintuvas ir prasideda kasdienis lėkimas. Pusryčiai, autobusas, danų kalbos pamokos, nenustojantis bendravimas, kuriuo mėgaujuosi, nes žmonės su kuriais susitinku sugeba kasdien nustebinti, skaitymas, pokalbiai skype, gaminimas, pasivaikščiojimai per lietų ir vėją valgant ledus, galiausiai mūsų vakariniai (privalomi!) serialų ir filmų žiūrėjimai … Ir mano idėjos bei planai taip ir lieka neįgyvendinti, nes paprasčiausiai juos pamirštu. Jei kas nors kada nors išrasit būdą kaip viską prisiminti – praneškit.

P. S. Liko 1 mėnuo ir 27 dienos iki mūsų atostogų Lietuvoje! Džiaugiuosi, laukiu, nekantrauju! :)

Oatmeal Shortbread

160 g butter at room temperature
2 tablespoons white sugar
4 tablespoons brown sugar
1 egg
1 teaspoon salt
1 teaspoon vanilla sugar
200 ml ground oatmeal (you can do this in a blender)
160 g flour
+ oatmeal for sprinkling

Cream the butter and brown, vanilla and white sugars until light. Add the egg and salt. Mix well. Add the ground oatmeal and flour. Stir again. Roll the dough into a 5 cm log then wrap with parchment paper and let cool in refrigerator for about 1 hour.

Preheat oven to 180°C. Slice cooled log into 0,6 cm slices. Place them into a baking sheet with a parchment paper. Sprinkle the tops with oatmeal. Bake for 15-20 minutes or until golden brown.

Enjoy!

Avižinių dribsnių sausainiai

160 g kambario temperatūros sviesto
2 valg. š. cukraus
4 valg. š. rudo cukraus
1 kiaušinio
1 arb. š. druskos
1 arb. š. vanilinio cukraus
200 ml maltų avižinių dribsnių (sumalti juos galite maisto smulkintuvu)
160 g miltų
+ avižinių dribsnių pabarstymui

Iki purios masės išsukite sviestą su vaniliniu, ruduoju ir paprastu cukrumi. Dėkite kiaušinį, druską ir gerai išmaišykite. Suberkite maltus avižinių dribsnius ir miltus. Maišykite mediniu šaukštu ar mentele kol tešla sulips į vieną gumulą. Rankomis suformuokite pailgą 5 cm storio volelį. Jį suvyniokite į kepimo popierių ir dėkite į šaldytuvą 1 valandai.

Įkaitinkite orkaitę iki 180°C. Tešlos volelį supjaustykite maždaug 0,6 cm griežinėliais. Dėkite juos į kepimo popieriumi išklotą skardą, apibarstykite avižiniais dribsniais ir kepkite apie 15-20 minučių arba kol švelniai paruduos.

Skanaus!

Recipe from Not Without Salt.


2012-05-12 Oatmeal Shortbread Dovile brown sugar butter egg flour oatmeal vanilla sugarPT20MPT1H20Mhttp://www.drfoodblog.com/wp-content/uploads/2012/05/Oatmeal-Shortbread-3.jpg /////
  1. Egle14/05/2012

    prie miegamojo lovos visada turėti pieštuką ir “minčių knygelę”. padeda ;)

  2. Dovile19/05/2012

    Galvojau apie tai, bet pas mus šiuo metu nėra lemputės prie lovos. Nesinori savo vyruko žadinti.